AVAX, SOL, XRP, SHIB Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin, birkaç gündür 69.000 dolar seviyesine yakın bir savaşta kilitli kalmaya devam ediyor. Bitcoin’in mevcut konsolidasyonu aşağı yönde mi yoksa yukarı yönde mi çözülecek? SHIB Coin dahil belirli altcoinlerdeki düzeltme sona erdi mi? Kripto analisiti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin, alıcılar ve satıcılar arasında bir denge olduğunu gösteren simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu. Genel olarak simetrik üçgen bir devam formasyonu olarak hareket eder. Ancak bazen bir dönüş formasyonu olarak da davranması mümkün. Düz 20 günlük EMA (67.750 dolar) ve orta noktaya yakın RSI, boğalara ya da ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Fiyat düşer ve üçgenin altına inerse, daha derin bir düzeltmenin başladığını gösterecektir. BTC’nin 60.000 dolara ve nihayetinde 54.298 dolarlık %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesine düşmesi olası. Aksine, fiyat yükselir ve üçgenin üzerine çıkarsa, boğaların arzı emdiğini gösterecektir. Bu da boğa trendinin yeniden başlama olasılığını artıracaktır. Bu durumda BTC’nin 73.777 dolara ve ardından 80.000 dolara yükselmesi mümkün.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH son üç gündür 50 günlük SMA’nın (3.434 dolar) altında işlem görüyor. Bu da bu seviyelerde agresif talep eksikliğine işaret ediyor. Hareketli ortalamalar düşüş eğilimini tamamlamak üzere ve RSI negatif bölgede. Bu da satıcıların bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Güçlü destek 3.056 dolarda. Ancak bu seviye aşarsa ETH’nin 2.700 dolara kadar gerilemesi olası. Bunun yerine, fiyat 3.056 dolar seviyesinden güçlü bir şekilde toparlanırsa, düşüşlerde agresif alım sinyali verecektir. ETH’nin birkaç gün boyunca 3.056 dolar ile 3.678 dolar arasında konsolide olması mümkün. 3.678 doların üzerine çıkması boğaların oyuna geri döndüğünü gösterecektir.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB’nin son birkaç gündeki fiyat hareketi, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığa işaret eden simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu. Bir üçgenden kopuşun yönünü tahmin etmek zordur. Bu nedenle, büyük pozisyonlar oluşturmadan önce kırılmanın gerçekleşmesini beklemek en iyisidir. Fiyat 20 günlük EMA’dan (565 dolar) sıçrar ve üçgenin üzerine çıkarsa, yükseliş trendinin yeniden başladığına işaret edecektir. BNB’nin 692 dolara ve ardından 795 dolarlık formasyon hedefine yükselmesi olası. Tersine, fiyat üçgenin altına kayarsa, avantaj ayılar lehine değişir. Bu durumda BNB’nin 460 dolara düşmesi olası. Bu seviyeye inerse, muhtemelen bir sonraki durak 395 dolarlık formasyon hedefi olur.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL, 5 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (181 dolar) altına düştü. Böylece, kısa vadeli yatırımcıların kar rezervasyonu yaptığını gösterdi. SOL’un 62 dolarlık güçlü desteğe düşmesi olası. Fiyat bu seviyeden güçlü bir şekilde toparlanır ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, SOL’un bir süre 162 dolar ile 205 dolar aralığında kalacağını gösterecektir. Aksine, fiyat düşmeye devam eder ve 162 doların altına inerse SOL düşüş eğilimli çift tepe formasyonunu tamamlayacaktır. 50-günlük SMA’da (152dolar) küçük bir destek var. Ancak bunu kırması muhtemel. SOL’un daha sonra 126 dolara kadar düşmesi mümkün.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP 3 Nisan’da yükseliş trendi çizgisinin altına düştü. Bu da ayıların 4 Nisan’da seviyeyi başarıyla savunarak her küçük rallide satışına işaret etti. Düşen 20 günlük EMA (0,61 dolar) ve negatif bölgedeki RSI satıcılara avantaj sağladığını gösteriyor. Fiyat 0,56 doların altına düşerse, XRP’nin 0,52 dolara ve ardından 0,48 dolara kadar gerilemesi olası. Boğalar geri dönüş yapmak istiyorsa, fiyatı hızlı bir şekilde 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaları gerekecek. Bunun da 0,69 dolara kadar olası bir rallinin yolunu açması mümkün. Bu seviye yine güçlü bir bariyer görevi görecektir. Ancak boğalar unun üstesinden gelirse XRP’nin 0,74 dolara ulaşması olası.

DOGE, ADA, AVAX, TON ve SHIB Coin analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE, 3 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (0,18 dolar) altına düştü. Ayrıca ayılar, boğaların 4 Nisan’da fiyatı tekrar seviyenin üzerine çıkarma girişimlerini engelledi. Satıcılar avantajlarını geliştirmeye ve fiyatı 50 günlük SMA’ya (0,15 dolar) çekmeye çalışacaklar. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye. Çünkü altında bir kırılma, 0,12 dolara daha fazla düşüş için kapıları açabilir. Boğaların işi başından aşkın. Üstünlüğü yeniden ele geçirmek istiyorlarsa, fiyatı hızla 0,19 doların üzerine çıkarmaları gerekecek. Bunu yaparlarsa, DOGE’nin 0,23 dolarlık genel dirence yükselmesi olası.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Boğalar Cardano’da 0,57 dolar seviyesini savunmakta zorlanıyor. Bu da mevcut seviyelerde talep eksikliği olduğunu gösteriyor. Fiyat 0,57 doların altına düşerse, düşüş eğilimli baş ve omuz formasyonunu tamamlayacaktır. Bu negatif formasyonun hedef hedefi 0,33 dolar. Ancak boğalar düşüşü 0,46 dolarlık güçlü destekle durdurmaya çalışacak. Alternatif olarak, fiyat 0,57 dolardan yukarı dönerse, daha düşük seviyelerde sağlam bir alım sinyali verecektir. ADA daha sonra ayıların güçlü bir savunma yapması beklenen 0,68 dolara yükselmeye çalışacak.

Avalanche (AVAX) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, AVAX 3 Nisan’da 50 günlük SMA’nın (47 dolar) altına düştü. Böylece, ayıların yönetimde olduğunu gösterdi. Boğalar 4 Nisan’da fiyatı tekrar 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak başarısız oldu. Bu da fiyatın 42 dolara düşme ihtimalini artırıyor. Bu önemli bir destek ve boğaların bunu güçlü bir şekilde savunması muhtemel. Herhangi bir toparlanmanın yine hareketli ortalamalarda satışla karşılaşması olası. Alıcılar, düzeltmenin sona ermiş olabileceğini göstermek için fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmak ve korumak zorunda kalacak. AVAX’ın daha sonra 60 dolara ve ardından 65 dolara yükselmeye çalışması mümkün.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) 3 Nisan’da 20 günlük EMA’dan (4,73 dolar) sıçradı. Bu da dikkat edilmesi gereken çok önemli bir seviye olan ayı trend çizgisine ulaştı. Boğalar fiyatı ay trend çizgisinin üzerine çıkarırsa, bu düzeltmenin sona ermiş olduğunu gösterecektir. TON’un 5,69 dolar direncini yeniden test etmesi olası. Ayıların bu seviyeyi şiddetle savunması bekleniyor. Çünkü çabalarında başarısız olurlarsa TON’un 7,09 dolara doğru fırlaması mümkün. Bu varsayımın aksine, fiyat 5,69 dolardan keskin bir şekilde düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Bunun da TON’u bir süre için 5,69 dolar ile 4,72 dolar arasında tutması muhtemel.

Shiba Inu (SHIB Coin) fiyat analizi

Boğalar SHIB Coin fiyatını 20 günlük EMA’nın (0,000028 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Ancak ayılar buna yanaşmıyor. Düz 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI, boğalara ya da ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Kırılma ve 50 günlük SMA’nın (0,000024 dolar) altında kapanış, satışları hızlandırabilir. Bunun SHIB Coin fiyatını 0,000017 dolara düşürmesi mümkün. Yukarı yönde, boğaların düzeltici aşamanın bitmiş olabileceğini öne sürmek için SHIB Coin fiyatını ayı trend çizgisinin üzerine çıkarması ve sürdürmesi gerekecek. SHIB Coin fiyatının 0,000033 dolara ve daha sonra 0,000039 dolarlık sert genel dirence yükselmesi muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir