TOGG’tan çok daha ucuz olan yeni yerli otomobil sessiz sedasız satışa çıktı

Geçtiğimiz sene satışa sunulan TOGG T10X geçen sürede ülkemizdeki en çok satan otomobillerden biri oldu. Bu durum yerli otomobillere olan ilgiyi de arttırdı.

Şimdi ise sırada TOGG’un yeni modelleri var. Fakat artık sektördeki tek yerli isim TOGG değil.

T10X’e olan ilgi, yakında çıkacak olan T10F’in şimdiden merakla bekleniyor olması diğer büyük markaların da yerli otomobil üretimine sıcak bakmasına zemin hazırladı.

Bilindiği üzere şu anda en ucuz TOGG T10X modeli 1 milyon TL’nin üzerinde. Eğer bu kadar büyük bir bütçeniz yoksa çok daha ucuza da yerli otomobil sahibi olabilirsiniz.

Elbette bu fiyatlara TOGG T10X gibi donanımlı bir otomobil satın almak çok mümkün değil. Fakat yine de ayağınızı yerden kesecek bir otomobile sahip olabilirsiniz.

Uzun yıllardır ülkemizde yerli motor üretiminde önemli bir yol katetmiş olan RKS artık elektrikli otomobil de üretiyor.

RKS imzası taşıyan modeller genel olarak 70 – 100 km arasında menzile sahip. Yani şehir içi kullanım için uygun. Ayrıca saatteki hızı da 50 km ile sınırlı.

Elbette bu sınırı kaldırmak mümkün. Bu otomobiller B1 ehliyetiyle kullanıldığı için bir sınırlama mevcut. Ama bu sınırı kaldırıp saatte 70 – 80km hızlara ulaşması sağlanabiliyor.

Otomobile aynı anda 3 kişi binmek mümkün. Ufak boyutları sayesinde şehir içi kullanımlarda park yeri sorununun önüne de geçmiş oluyor.

Otomobilin hali hazırdaki fiyatı ise 350 bin TL civarlarında. Elbette seçtiğiniz modele göre fiyat farklılığı karşımıza çıkabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir