Yusuf Yazıcı’dan Arda Güler sözleri!

Milli, futbolcu Yusuf Yazıcı, İspanyol spor gazetesi AS’a konuştu. Yazıcı, geleceği, Arda Güler ve eski takım arkadaşı Leny Yoro hakkında konuştu.

Yusuf Yazıcı’nın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Savunmada iyi değilim sadece”

“Bireysel olarak iyiydi. Takımın Avrupa’da en çok gol atan oyuncusu oldum. Farklı pozisyonlarda takımıma yardım etmeye çalıştım. Başarılı olduğumu düşünüyorum. Savunmada iyi değilim sadece. Bu seneki amacımız ligi ilk 3’te bitirmekti ama 2 puanla kaçırdık. İyi bir sezon geçirdik.”

“Real Madrid’de başarılı olacaktır”

“Kylian Mbappe, dünyadaki en etkili oyunculardan biri. PSG’den ayrılışı takımı etkileyecek ama her oyuncunun yeri doldurulabilir. Onun gibi bir oyuncuyla oynamak her oynayanı rahatlatır. Modern futbolun ihtiyacı olan her şeye sahip. Real Madrid’de başarılı olacaktır.”

“Yoro çok disiplinli ve iyi birisi”

“Yoro çok disiplinli ve iyi birisi. Çok çalışıyor. A takımda oynamaya başladığında 16 yaşındaydı ve formayı kaptı sonrasında. Bence Real Madrid’e uyum sağlayabilir.”

“Euro 2020’de kötü anılarımız vardı”

“Milli Takım’da oynamak bir onur, çok özel bir şey. Montella beni çağırdığında çok mutlu oldum. Euro 2020’de kötü anılarımız vardı. Montella ile yeni bir atmosfer yakaladık. Milli forma her futbolcunun hayalidir. İlk çağırıldığımda 20 yaşındaydım. İnanılmaz bir andı.”

“Neler yapabileceğini gösterdi”

“Çok genç ve gelecek vaat eden oyuncularımız var. Tecrübelerimi onlarla paylaşıyorum, bu sorumluğu her zaman hissediyorum. Ama yine de çok tavsiyelere ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum. Arda Güler, Real Madrid’de oynuyor ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı. Neler yapabileceğini gösterdi. Önümüzdeki yıllarda çok daha önemli oyuncu olacak. Kenan Yıldız da öyle…”

“Komple bir oyuncu”

“Arda özel bir yeteneğe sahip, çok iyi futbolcu ve çok iyi bir insan. Ulaştığı nokta beni şaşırtmıyor. Zamanla daha iyi bir futbolcuya dönüşecek. Sezon içinde çok konuştuk. Meraklı ve öğrenmeye aç biri. Oyun görüşü, pas ve şut kabiliyeti üst düzey. Komple bir oyuncu. Sezon başında sakatlık yaşamasına rağmen kendisini gösterdi. Kısa sürede 6 golle rekor kırdı.”

“Hayal kırıklığına uğradık”

“Euro 2020’de ağızlarda kötü bir tat bıraktık. İsteklerimizi başaramadık ve hayal kırıklığına uğradık. İyi bir takımımız vardı ve iyi yerlerde olacağımızı düşünüyorduk. Şimdi kötü anıları silip tarihimize güzel bir turnuva yazdırmak istiyoruz. Bizden öncekiler 2008’de yarı finale yükselmişti. Hedefimiz o başarıyı geçmek.”

“İspanya neden olmasın?”

“Tekliflere henüz bakmadım. Birkaç kulübün ilgilendiğini biliyorum. İtalya, İspanya ve Almanya… Bazen değişiklikler enerji verir. Lille kalbimde ve hayatımda önemli bir yere sahip. İspanya dünyanın en iyi ligleri arasında. Burada başarılı takımlarda oynamak bir ayrıcalık. Planlı ve projeye bağlı olarak İspanya neden olmasın?”

KAYNAK: NTV SPOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir